دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/12/5 يكشنبهدر مراسم پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما؛

هیچ پرواز اروپایی هما در تحریم‌ها لغو نشد

 
دکتر "شرفبافی" رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در مراسم پنجاه وهفتمین سالگرد تاسیس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و ورود سه فروند ایرباس ۳۱۹ به ناوگان هواپیمایی، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن بیان داشت: رشد و تعالی در سختی ها ایجاد می شود و با سکون و آرامش، هیچ انسان و سازمانی و هیچ موجودیتی به تعالی و رشد نمیرسد و این یک اصل بدیهی است.

وی ضمن تشکر از کسانی که در تاسیس، اقتدار و نگهداری "هما" در شرایط سخت تحریم، نقش اساسی داشتند، بیان داشت: "هما" شرایط سخت و دشواری را پشت سر گذاشته است و اینک در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا قرار دارد، اما "هما" سرافرازانه تمام پروازهای اروپایی را انجام و با وجود آنکه سرویس‌های لازم برای پروازها در برخی مقاصد اروپایی دریافت نمی کند اما اجازه نداده  پروازها دچار اختلال شود.
رییس هیات مدیره و مدیر عامل  "هما" گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با ادغام دو شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۴۰ تاسیس شده است، اما در سال‌های پیش از آن هم، کشورشرکت هواپیمایی داشته است  به طوری که قدمت صنعت هوایی ایران ۵ سال پس از اولین پرواز برادران رایت بوده است.
دکتر "شرفبافی" درباره جزییات فرود هواپیماهای پسابرجامی به کشور گفت: پس از امضای برجام اداره خزانه‌داری آمریکا(دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا) مجوز اوفک برای ایرباس، بویینگ و ATR صادر کرد. مقرر بود  ۲۰ فروند ای تی آر، ۸۰ فروند بویینگ و۱۰۰ فروند ایرباس تا ۱۰ سال دیگر تحویل "هما" دهند.
وی بیان کرد : ‌در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ سه فروند ایرباس تحویل گرفتیم تا پایان ۲۰۱۷ هم ۸ فروند ATR تحویل گرفتیم، بویینگ هم قرار بود در سال ۲۰۱۹ هواپیما به ما تحویل بدهد.
وی افزود: در ۸ می ۲۰۱۸ خروج یک جانبه آمریکا از برجام رخ داد. اداره خزانه‌داری آمریکا به هر سه کمپانی اعلام کرد مجوز اوفک شما باطل شده و فقط می‌توانید برای خدمات پس از فروش درخواست مجوز دهید.
 رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" خاطر نشان کرد: ما هیچ پیش پرداختی به هر کمپانی نداده بودیم و هر چه بود هواپیماها را گرفتیم؛ ATR قرار بود ۱۲ فروند دیگر تا ۲۰۱۸ به ما بدهد که در مجوزی ۶ روزه ۵ فروند را به ما دادند.
وی  افزود:‌ سه فروند هواپیمای دیگر که قرارداد آنها انجام شده است (ایرباس ۳۱۹) از فرودگاه مشهد پرواز  و تحویل "هما" خواهند شد.
وی ادامه داد:‌ در ۴ آگوست همه هواپیماهای "هما" در STN لیست قرار گرفت. حتی هواپیماهای زمینگیر و متلاشی شده "هما" در این فهرست قرار گرفت و این نشان از جنگ اقتصادی بزرگ دارد.
مدیرعامل "هما" عنوان کرد: مدیریت و هوشیاری و افراد از جان  گذشته بسیاری می خواهد تا پروازها تک به تک مدیریت و به سلامت، نشست و برخاست را انجام دهند.
دکتر "شرفبافی" با بیان اینکه "هما" با سابقه ۵۷ سال قدمت، تجربه در شرایط سخت و پیچیده فنی در حال پرواز است، گفت: این امر نشات گرفته از توانمندی، عرق، اعتقاد و پشتکار تک تک هماییان می باشد.
وی در خصوص برنامه راهبردی برای مناسب کردن تراز اقتصادی "هما" اظهار داشت: برای تراز نامه "هما" و شرایط اقتصادی شرکت و بهبود آن تلاش‌هایی شده است. بدهی انباشته "هما" رقم بزرگی است، ضمن آنکه بازپرداخت اقساط هواپیماهای نو نزدیک است.
دکتر "شرفبافی" افزود:‌ بایستی با افزایش ناوگان و ارتقای بهره‌وری و اصلاح فرایندها بتوانیم زمینه‌های عملیاتی شدن "هما" را فراهم کنیم تا شاهد افزایش درآمد باشیم.
  رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ادامه داد: در این راستا و طبق برنامه راهبردی در شرف بازنگری و کسب مجوز هستیم تا "هما" به شرایط تراز نامه‌ای مناسب برسد.
وی ضمن قدردانی از کسانی که برای تعالی "هما" زحمت کشیده اند، خاطر نشان کرد: از این افراد چه در داخل و چه در خارج "هما"، چه در دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مهمتر از همه آحاد مردم تشکر می کنم که مسایل را به خوبی درک کرده و عشق و علاقه وافری را به لوگو و برند "هما" همیشه نشان داده اند.
وی یادآور شد: بسیار مهم است که پرچم و لوگوی "هما" در جاهای مختلف به اهتزاز در بیاید و هواپیماها در مقاصد بسیار استراتژیک نشست و برخاست داشته باشند.
وی تاکید کرد: من قول می دهم و تعهد می کنم که با حداکثر توان برای در اوج نگه داشتن "هما"، تلاش کرده و از هیچ کوششی دریغ نکنم.
رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  "هما" با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه باید فعل خواستن را صرف کنیم، گفت: ما تجربه و توانمندی بسیاری داریم و طبق فرمایش حضرت امام (ره) باید فعل خواستن را در همه مراحل "هما" صرف کنیم، به طوریکه "هما" با انجام چک های به موقع در هواپیمای  A330 ، فعل خواستن را صرف کرد و نشان داد این هواپیما با حداکثر دقت و تخصص پرواز می کند.
گفتنی است؛ در این مراسم، تفاهم نامه علمی و آموزشی و پژوهشی بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی امضا شد.
*تمبر پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس هواپیمایی "هما" رونمایی شد
در حاشیه برگزاری آیین پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران"هما" از تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی شد.
در این مراسم که روز یکشنبه پنجم اسفند ماه در آشیانه انقلاب هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" برگزار شد، "حسین نعمتی" معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به اینکه دکتر "شرفبافی" یکی از مدیران شایسته، با کفایت و با درایت مجموعه صنعت هوانوردی کشور هستند، گفت: انصافا خدماتی که در این بخش به مردم عرضه می شود بی نظیر است چرا که پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران در همه جای دنیا توسط این خدمت گذاران به اهتزاز در آمده است.
وی افزود: من به عنوان خادم مجموعه پست کشور، رسالت سخت و دشوار مجموعه خدمت گزاران "هما" را درک می کنم.
رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه ما در مجموعه پست وظیفه جابجایی و خدمت در ارسال محصولات پستی و امانت ها را داریم، اظهار داشت: امانت و بسته پستی بی جان و بدون روح است اما کسانی که گیرنده هستند نواقص موجود در ارایه خدمات را بیان کرده و کارمجموعه و نحوه خدمات رسانی را تحت تاثیر قرارمی دهند.
"نعمتی"  گفت: ما به عنوان شرکت ملی پست یکی از شرکای بخش ارتباطات کشور و مهمتر از همه مجموعه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" هستیم.
"نعمتی" در جریان این مراسم به تشریح آخرین دستاوردها و اقدامات شبکه پستی کشور در زمینه ارایه سرویس ها و خدمات متنوع پرداخت.
وی با تاکید بر تقویت همکاری های دوجانبه پست و "هما" خاطر نشان کرد: شرکت ملی پست تلاش دارد با بکارگیری تمامی ظرفیت های خود گامی موثر در حمایت از اقتصاد کشور برداشته و سهم خود را توسعه پروژه های ملی ایفا نماید.
تمبر مذکور از سوی مدیران عامل دو شرکت ممهور به مهر شرکت ملی پست شد و حاضران بر حاشیه آن مطالبی را به یادگار نگاشتند.
لازم به ذکر است؛ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در حال حاضر ۲۹ فروند هواپیمای عملیاتی در اختیار دارد که با احتساب این سه فروند به ۳۲ فروند افزایش می‌یابد و حدود ۴۰۰ صندلی پرواز به ناوگان "هما" افزوده می‌شود.
مراسم پنجاه و هفتمین سالگرد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با حضور مقامات کشوری و لشکری و معاون وزیر و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست و رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" معاونان و مدیران قسمت های مختلف، در آشیانه انقلاب برگزار شد.
 
.

عکسهای مرتبط :

آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ