دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/11/27 شنبه

افتتاح آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)

 

طی مراسمی ، آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) توسط مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی افتتاح گردید.

گفتنی است آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در مساحت ۷۶۵۰ متر مربع و ارتفاع ۲۰ متر برای انجام چک های تعمیراتی سبک احداث شده است.مساحت صحن مفید آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در قسمت بدنه ۳۳۰۰ متر مربع و در قسمت دماغه ۵۹۴ مترمربع می باشد.

مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در جمع خبرنگاران، با ابراز تسلیت نسبت به شهادت تعدادی از غیور مردان پاسدار در حادثه تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان گفت: امروز شاهد بهره‌برداری از اولین آشیانه "هما" در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) هستیم؛ هدفگذاری ما برای فرودگاه امام خمینی(ره)، دستیابی به ظرفیت ۲۰ میلیون مسافر در سال است و "هما" علیرغم مشکلات مالی، این آشیانه را احداث و تجهیز کرده است. مهندس اسلامی خاطرنشان کرد: ایران ایر زیان‌ده نیست؛ بلکه زیان انباشته دارد که متأثر از خدماتی است که بعد از سالها، از سوی حسابرس شرکت، استخراج شده است. این شرکت همزمان، به دولت بدهی داشته و مطالباتی هم دارد که به دنبال تهاتر این دو با هم هستیم. به هر حال، "هما" جزو افتخارات کشور است؛ اما ایران ایر راهی جز اصلاحات ساختاری و حقوقی ندارد و در غیر این صورت نمی تواند با رقبای بین المللی رقابت کند؛ از این رو ناوگان این شرکت، نوسازی و تجهیز خواهد شد. 
دکتر شرفبافی رییس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران "هما" نیز در حاشیه مراسم افتتاح آشیانه شماره ۲ "هما" در فرودگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه بابت خرید هواپیماهای ای تی آر هیچ بدهی به شرکت ایتالیایی – فرانسوی نداریم، گفت: تمام بلیت‌ها را به صورت پروازهای برنامه‌ای به فروش می‌رسانیم و هیچ بلیتی برای فروش چارتری نداریم. دکتر شرفبافی در جمع خبرنگاران در مراسم افتتاح آشیانه شماره ۲ "هما" در فرودگاه امام(ره) با بیان اینکه این آشیانه برای هواپیماهای برد متوسط طراحی شده است، گفت: تعمیرات سبک و نیمه سنگین هواپیماها در این آشیانه قابل انجام است. وی ادامه داد: با خرید ای‌تی‌آرها اکثر این هواپیماها از فرودگاه مهرآباد جابجا می‌شوند بنابراین آشیانه فرودگاه مهرآباد را برای هواپیماهای ای تی آر در نظر گرفتیم و قرار شده است تعمیرات برخی از ایرباس‌ها در این آشیانه انجام شود. دکتر شرفبافی با اشاره به کاهش هزینه‌های ایران ایر با راه‌اندازی این آشیانه گفت: پیش از این نشست و برخاست متعددی برای انتقال هواپیماها از فرودگاه امام به آشیانه مهرآباد انجام می‌شد که با راه‌اندازی این آشیانه دیگر نیازی به نشست و برخاست متعدد هواپیماها از فرودگاه امام به مهرآباد نیست. دکتر شرفبافی با اشاره به آمادگی ایران ایر برای انجام سفرهای نوروزی اظهار داشت: 380 صندلی به پروازهای ایران ایر اضافه می‌شود و به رغم تحریم‌ها، بار سنگین پروازهای اروپایی در نوروز بر عهده ایران ایر است و این اقدام را انشالله به یاری خداوند متعال به طور مناسب انجام خواهیم داد.
مدیرعامل "هما" با تاکید بر اینکه برای تامین قطعات با مشکل مواجه هستیم، گفت: در حال حاضر هواپیمای نروژی که به دلیل نقص فنی در شیراز متوقف مانده است با مشکل تامین قطعه مواجه است حال اینکه آنها اساسا تحریم نیستند بنابراین تامین قطعه برای هواپیماهای ما در این شرایط دشوار است. وی با تاکید بر اینکه ایران ایر هیچ پرواز چارتری ندارد گفت: صد در صد بلیت‌هایمان را به صورت برنامه‌ای به فروش می‌رسانیم و به صورت کامل تابع دستور وزیر راه و شهرسازی هستیم. 

 
.

عکسهای مرتبط :

آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ