دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/9/27 سه شنبه

حضور مدیر عامل هما در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در مرکز تحقیقات راه و شهرسازی

 
دکتر شرفبافی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با حضور در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران منتخب در حوزه وزارت راه و شهرسازی با رویکرد "پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی" در مرکز تحقیقات راه و شهرسازی ضمن تبریک هفته پژوهش به همه عزیزانی که در امر تحقیق و پژوهش فعالیت دارند، هفته حمل و نقل را نیز به تمام عزیزان در وزارت راه و شهرسازی، بویژه سازمان راهداری تبریک گفت.

دکتر شرفبافی در این مراسم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرموده اند:" تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است" عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد در دانشگاه های ما باید بطور جدی بر همه آن چیزهایی که مربوط به پژوهش است تکیه شود، میتوان دانش فنی را وارد کرد.مثل آنست که ما در چاهی آب دستی بریزیم تا بتوانیم بعد آن آب را استخراج کنیم،برای بلند مدت این کار بی فایده است. باید از درون علم بجوشد، آن هم مطابق بر آنچه که مورد احتیاج کشور است. بنابراین باید بر جریان علم در کشور درون زایی حاکم شود"،اظهار کرد که در حال حاضر شاهد افزایش ۵ درصدی بودجه پژوهشی در تمامی مجموعه های وزارت راه و شهرسازی  به دستور مقام عالی وزارت هستیم.
مدیرعامل "هما": افزود :این سرمایه‌گذاری عظیم بودجه پژوهشی برگ برنده ای برای  وزارت راه و شهرسازی است.
 دکتر شرفبافی با اشاره به نکات برجسته پژوهش محوری در ایران ادامه داد:اگر یک واحد پولی در پژوهش سرمایه‌گذاری کنیم،۳۰ واحد پول بدست می آوریم. .پس کار الویت دار میتواند سوق دادن بخشی از سرمایه به  پژوهش در صنعت حمل و نقل هوایی باشد.
 مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با اشاره به نقش پژوهش در تصمیم گیری های کلان کشور بیان داشت:از مزایای پژوهش میتوان به جلوگیری از دوباره کاری ها،به حداقل رساندن ریسک تصمیم گیری در اجرا در عرصه سیاستگذاری های کلان، توانمندسازی جهت مقابله اصولی و حل ریشه ای بحران ها بجای راه حل های موقت و مقطعی، کمک به بهبود راهکارها و روشهای معمول، ارائه تصویر روشن از توانمندیها، نیازها و امکانات موجود در هر عرصه و کمک به استفاده بهینه از منابع در جهت رفع نیازها اشاره کرد.

 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ