دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/8/12 شنبه

دکتر شرفبافی: مذاکره با سازندگان غیر اروپایی هواپیما برای نوسازی ناوگان هما

 
به گزارش روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران, دکتر «شرفبافي»،ریاست هیات مدیره و مدیرعامل "هما" درمصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برنامه بلندمدت "هما" برای اصلاح ساختار سازمانی و خصوصی‌سازی گفت: با هر تامین‌کننده‌ای که بتواند بدون نیاز به مجوز اوفک به ایران‌ایر هواپیما بفروشد، برای تامین هواپیما مذاکره می‌کنیم.
دکتر «شرفبافی» درباره تاثیر تغییر وزیر راه و شهرسازی بر سیاست‌های این شرکت گفت: ما برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" برنامه استراتژیک ۳ ساله داریم. اهداف طولانی مدت برنامه ریزی شده و اصلاح فرآیندهای مالی، اصلاح ساختار سازمانی، اصلاح هزینه-درآمدهای "هما" و چگونگی خصوصی‌سازی "هما" را در دستور کار دادیم.
مدیرعامل "هما" ادامه داد: معتقدم آقای مهندس اسلامی هم همسوی سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید است و همین مسیر را ادامه می‌دهد.
دکتر «شرفبافی» با اشاره به برنامه "هما" برای نوسازی ناوگان خود گفت: از هر کسی که بتواند هواپیمای مورد نیاز "هما" را تامین کند استقبال می‌کنیم. حتی سراغ هواپیماهایی مانند سوخو 100 یا هواپیماهایی که تولید کشور های غیر اروپایی هستند نیز رفته‌ایم.
مدیرعامل "هما" افزود: اگر این شرکت‌ها بتوانند بدون مجوز اوفک به ایران هواپیما بفروشند و قابلیت مذاکره داشته باشند، خرید این هواپیماها را بررسی می‌کنیم.
دکتر «شرفبافی» به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: به دعوت سفیر آذربایجان در ایران و مدیرعامل هواپیمایی آزال به آذربایجان سفر کردیم و میهمان آن‌ها بودیم. در این سفر توسعه همکاری‌ها و احتمال کد شیرینگ ایران‌ایر و شرکت بوتو بررسی شد.
مدیرعامل "هما" ادامه داد: بحث هندلینگ و امکان پروازهای باواسطه از طریق باکو به اروپا نیز در این سفر مورد بحث قرار گرفت و با استقبال طرف آذربایجانی مواجه شد. حتی امکان اتحاد (Alliance) نیز مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر «شرفبافی» افزود: قرار است در مذاکرات بعدی، نمایندگان آزال در ایران و ایران‌ایر میهمان باشند و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها نیز در این جلسات همراهی خواهند کرد.
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ