دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1396/7/6 پنجشنبه

فرود دوفروندهواپیمای ATR همادر فرودگاه مهرآباد

 

 پنجمین و ششمین   هواپیماهای ATR-72-600 "هما"صبح روز ششم مهرماه سال جاری در فرودگاه مهرآباد فرود آمدند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی "هما" در حاشیه ورود هواپیماهای ATR نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه های داخلی برگزار شد.در این نشست که دکتر فرزانه شرفبافی ودوتن از مسئولان شرکت هواپیما سازی ATR حضور داشتند به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

سرپرست هما دراین نشست خبری ،درخصوص ورود 2 فروند هواپیماهای ATR گفت:  موتور هواپیماهای ATR توربوپراپ است واز ایمنی بالایی برخوردار است.هواپیمای ATR مناسب شرایط جغرافیای ایران می باشدو حداقل مصرف سوخت و آلایندگی و سوانح را از نظر تعداد تولیدشده و پرواز آن در دنیا دارد.
دکتر شرفبافی در مورد عملیاتی شدن این هواپیماها اظهار داشت: بهره برداری از این هواپیما نیاز به تجهیزات زمینی چندانی ندارد و می تواند به فرودگاههایی با تجهیزات کم فرودگاهی نیزپرواز نماید.
سرپرست "هما" در ادامه افزود: طبق برنامه ریزی تصمیم داریم برای این نوع هواپیماها شبکه پروازی بین شهری در نظر بگیریم و در مراکزی استانها واستان های همجوارکه دارای مسافر کمتر از 100 نفر می باشند از این نوع هواپیما استفاده کنیم. 
دکتر شرفبافی در مورد تامین منابع مالی خرید هواپیماهای ای تی آر و ایرباس وچگونگی تامین و انتقال پول گفت:‌ در بحث فاینانس این هواپیما و تامین مالی برنامه‌ای از پیش تعیین شده داریم و برای تامین فاینانس این هواپیماها (ATR) فاینانس از طریق منابع داخلی قابل تامین است.
سرپرست "هما" در خصوص انتقال پول خرید هواپیماها گفت: ‌برای ترانسفر مالی پول خرید هواپیماهای ایرباس و ای تی آر مشکلی نداریم و با پرداخت منابع مالی تا به حال 9 فروند هواپیما (ATR و ایرباس) وارد کشور شده است.
سرپرست "هما" در مورد تامین منابع مالی هواپیماهای ایرباس و بوئینگ گفت: ترجیح  ما استفاده از منابع خارجی است، در حال مذاکرات فشرده با فاینانسورهای خارجی هستیم. روش ارائه این فاینانس‌ها در حال بررسی است و تامین منابع مالی هواپیماها از طریق فاینانس خارجی در شرف نهایی شدن است.
دکترشرفبافی درمورد نحوه همکاری با شرکت هواپیما سازی ATR  گفت :شرکت هواپیما سازی ATR فقط هواپیما نمی‌فروشد بلکه در بخش  پشتیبانی ،تامین قطعات وسرویس های مورد نیاز برای عملیاتی شدن این هواپیما نیز با هما  همکاری می‌کند .
سرپرست "هما" درخصوص پیش پرداخت هواپیمای دهم گفت:. پیش پرداخت برای هواپیما ارایه نشده است . از آنجایی که تولید این  هواپیماها در بازده زمانی کوتاهی انجام می شود به محض اینکه تولید هفتمین هواپیما شروع شود پیش پرداخت ها نیز  پرداخت می گردد.و هفتمین هواپیمای ATR هم به زودی وارد ناوگان ایران ایر می شود البته احتمالا با تعطیلات کریسمس مواجه خواهیم شد و شاید تحویل پس از اتمام تعطیلات باشد.
سرپرست "هما" در خصوص برنامه پروازهای بین‌المللی هواپیماهای  ATR‌ گفت: هما درنظر دارد پروازهای منطقه‌ای به كشورهای همسایه را با استفاده از این هواپیما تحت عنوان ایران‌ایر رجینال را آغاز نماید.
دکتر شرفبافی در خصوص شبكه جدید پروازهای منطقه‌ای این هواپیماها گفت: پروازهای منطقه‌ای ATR ها در شرف طراحی است و به زودی پروازهای این هواپیماها به كشورهای همسایه آغاز می‌شود.هواپیماهای  ATR‌ توانایی پرواز به تمام كشورهای همسایه را دارند،بخشی از پروازهای خارجی هما از طریق این هواپیماها تامین خواهد شد.
سرپرست "هما" درخصوص فاینانسرهای اروپایی هواپیماهای خریداری شده ایران گفت:استقبال اروپایی‌ها برای فاینانس هواپیماهای ایران بسیار زیاد است چرا که تولید این هواپیما دست خود اروپایی‌ها است. ضمن اینکه خود ATR‌ هم علاقه‌مند به فاینانس هواپیماها است. سعی می‌کنیم با دقت خیلی زیادی بهترین فاینانسر را انتخاب کنیم اما تاکنون از هیچ فاینانسر خارجی برای تامین منابع مالی هواپیماها استفاده نشده است.
   گفتنی است دکتر فرزانه شرفبافی سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"  برای تحویل گرفتن 2 فروند هواپیمای ATR‌ در روز چهارم مهرماه راهی فرانسه شد وبا حضور درکارخانه هواپیما سازی ATR‌ در تولوز فرانسه رسما این دو فروند هواپیما را تحویل گرفت
.

عکسهای مرتبط :

آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ