دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1396/1/24 پنجشنبه

قرارداد  خرید ۲۰ فرورند هواپیمای ATR توسط هما نهایی شد

 

با پایان یافتن مذاکرات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و شرکت هواپیما سازی ATR سرانجام در روز بیست وچهارم فروردین ماه امسال قرارداد خرید هواپیماهای ATR72-600  با حضور مدیران "هما" و مقامات شرکت هواپیما سازی فرانسوی - ایتالیایی ATR در "هما" به امضا رسید.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی "هما" در راستای توسعه ناوگان و گسترش پروازهای استانی و فعال نمودن فرودگاههای شهرهای کوچک و استان های همجوار تفاهم نامه خرید 20 فروند هواپیمای ATR بین مسئولان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و کمپانی هواپیمای سازی  ATR در 12 بهمن سال 1394 به امضا رسید. پس از آن مذاکرات برای انجام سفارشات "هما" بین طرفین قرارداد آغاز شد. در مهر ماه سال 1395 به منظور آشنایی متخصصان قسمت های فنی و مهندسی، عملیات پرواز، خدمات پرواز، کیترینگ، بازرگانی و خدمات فرودگاهی برای ارزیابی قابلیت های و امکانات این هواپیما، یک فروند از نمونه هواپیمای مورد سفارش "هما" برای انجام پرواز نمایشی وارد فضای ایران شد و در روزهای چهارم و پنجم مهر ماه در مسیرهای متفاوت پروازهای نمایشی انجام داد. پس از آن زمان تا کنون مذاکرات لازم فی ما بین کارشناسان و مسوولان "هما" و کارشناسان و مسوولان کمپانی ATR  در مورد مباحث فی ما بین بخصوص تامین قطعات و خدمات پس از فروش وپشتیبانی های لازم ادامه یافت و درنهایت پس از توافقات، قرارداد خرید۲۰ فروند هواپیمای ATR از شرکت ایتالیایی- فرانسوی بطور رسمی در بیست و چهارم فروردین ماه سال جاری به امضاء مدیران عامل دو شرکت "هما" و ATR  رسید. 

    هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"به طور همزمان در کنار برنامه ریزی برای خرید هواپیماهای غول پیکر به منظور افزایش توان فرودگاههای شهرهای کوچک در مناطق کم برخوردار اقدام به خرید هواپیمای ATR  نمود.
  شایان ذکر است کارخانه هواپیما سازی ATR در حال حاضر220 فروند هواپیما در دست سفارش دارد و تاکنون بیش از 1361 هواپیما تحویل داده است و سهم بازار این کارخانه از هواپیمایATR72 -600  بیش از 65 درصد می باشد که از سال 2011 میلادی تحویل شرکت های متقاضی این نوع هواپیما شده است. هم اکنون190 شرکت هواپیمایی در جهان از هواپیماهای ساخت این کارخانه استفاده می کنند.
 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ